Breaking News :

nothing found
31-01-2023

Mbesa e pacientit me Covid që vdiq në tualetin e spitalit: E mbytën brutalisht (VIDEO)

Advertisement

Mbesa e një 84-vjeçari i cili vdiq në një tualet në një spital të Napolit në fillim të kësaj jave tha se ai u mbyt.

Bëhet fjalë për një pacient, një video e të cilit u bë virale, duke nxitur reagime të shumta.

Dhe mbesa e Giuseppe Cantalupo, ka shkruar në Facebook se “një vdekje e tillë nuk është e kuptueshme, ai ishte gjyshi im, shoku im më i mirë, dhe ju e mbytët atë, në mënyrën më brutale të mundshme, me turp”.

 

“Frikacakët nuk patën guximin të na tregonin gjendjen në të cilën u gjend. Si përfundoi i vetëm në atë banjë? Si u fut atje? Ai nuk ishte në gjendje për të shkuar në banjë vetëm. Ku ishin infermierët? Mjekët?. Ata madje nuk na lanë ta njohim trupin, duke na thënë ‘është me COVID’”.

 

Top Channel

Advertisement

Read Previous

Në spital janë mjekuar 702 pacientë, krevate të lira ka pothuajse në të gjitha qendrat për Kovid

Read Next

I riu nga Gostivari rrezikon të mbetet në shtrat, familja kërkon ndihmë