Letra e plotë. Ja çfarë tregoi shqiptarja për tradhtinë e burrit, para se t’i jepte fund jetës!

Estimated read time 2 min read

Fatbardha Palin është vetëvarur duke i dhënë fund jetës, pas tradhëtisë nga bashkëshorti. Pak para se të ndahej nga jeta, e reja ka lënë një letër lamtumire në Facebook ku tregon motivet që po e çonin drejt këtij akti.

“Unë sot i jap fund jetës sime. E mira ishte të mos arrija këtu, po nuk mundem dot më. Është një histori shumë e gjatë së si durova deri në këtë ditë shpirti im e di. Hapen dyert e mortit Ilir Pali Durrës. Se Iliri ka qenë shkaktari i vdekjes time. Ai e shkatërroi familjen që harrita unë në litar jeta ime ka qenë shumë e zezë… Motra dhe vëllezër të gjithë lamtumirë. Nuk mundem më. Xhulio o bir ma bëj hallall…”, shkruan ajo në Facebook.

Advertisement

Ndër të tjera sqaron duke i kërkuar falje djalit.

“Xhulio, lekët i ka Lona me Dritën se i kërkova ndarje Ilirit, hoqi lekët nga Banka, mos i ndante. Ma bëj hallall biri i mamit, me ndyrësirat nuk rrohet. Mos e bëfshin pikën e hajrit o Zot. Kadri Pali turp të kesh, erdhe acaruat Ilirin, e bëtë si vetja jote. Biri i Mamit, amanet nga mami mos e le më grua tjetër në shtëpi, është djersa ime o bir”./M.K-dritare.net

Advertisement
Advertisement

You May Also Like