LAJMI I FUNDIT/ Lirohen kosovarët e ndaluar mbrëmë nga policia serbe në kufirin me Kroacinë

Estimated read time 1 min read

Para pak çastesh, autoritetet serbe dhanë urdhër për të liruar kosovarët e ndaluar prej mbrëmë në kufirin Kroaci-Serbi.

12 autobusët e ndaluar u nisën për Kosovë dhe ndalimi i tyre u bë në shenje proteste ndaj votimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, për anëtarësimin e Republikës së Kosovës në këtë institucion ndërkombëtar.

Në mesin e të ndaluarve kishte fëmijë e pleq të cilët së fundi kishin mbetur edhe pa ushqime.

Advertisement

Gazeta10 që nga mëngjesi i ditës së sotme ka raportuar rreth kësaj situate të krijuar nga Serbia./Gazeta10

Advertisement
Advertisement

You May Also Like