Ky person do ta zëvendësojë Kurtin si numër një në listë

Albin Kurti do të mbetet jashtë garës zgjedhore, për shkak të vendimit të Gjykatës Kushtetuese e cila nuk e lejon asnjë kandidatë të garojë në zgjedhje, nëse i/e  njëjta ka vepër penale në tri vitet e fundit.

Lëvizja Vetëvendosje menjëherë ka ndërmarr veprimin e radhës, për ta zëvendësuar Kurtin në listë. Numri 3 në listë, Glauk Konjufca, do të jetë bartës i listës në vend të Kurtit.

Advertisement

Vjosa Osmani do të mbetet numër 2 në listë. Gjithashtu do të bëhen disa ndryshime në listë, pasi që edhe Albulena Haxhiu dhe Liburn Aliu do të mbeten jashtë./inkosova

Advertisement
Advertisement

You May Also Like