Breaking News :

nothing found
27-09-2023

KSHZ konfirmon rezultatet përfundimtare të raundit të dytë në katër komuna

Advertisement

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në seancën e sotme ka konfirmuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve nga rrethi i dytë i zgjedhjeve lokale në katër komuna. Në Komunën e Zhelinës, kandidati i Besës, Blerim Sejdiu, është kryetari i ri. Në Bërvenicë, Jovica Ilievski nga VMRO – DPMNE-ja, në Studeniçan, Azem Sadiki, i cili nga PDSH-ja iu bashkua Aleancës, dhe në Nagoriçan të Vjetër, kryetarja aktuale Zhaklina Jovanovska nga radhët e LSDM-së.

Në tri komuna mbetet e paqartë se kush do të jetë kryetar.

Raundi i dytë do të mbahet në Dibër të dielën, ndërsa për komunat Qendër Zhupë dhe Mavrovë e Rostushë Kuvendi ende nuk ka shpallur zgjedhje të reja, pasi më 17 tetor nuk kanë dalë mjaftueshëm votues./ Alsat.mk

Advertisement

Read Previous

Shpërthimi i Covid në Gjermani, akuzat: Të vaksinuarve, i dhanë shumë liri

Read Next

Qeveria e RMV-së shpalli 30 ditë gjendje krize për furnizim me energji elektrike