Breaking News :

nothing found
27-11-2022

Kryetari i Parlamentit turk ngushëllon familjen tetovare (Foto)

Advertisement

Sot në orët e hershme të mëngjesit, pas një sëmundje të shkurtër ka ndëruar jetë, Iljaz Mazllami nga Tetova, veprimtar i njohur, njofton nmk-post.

Kryeparlamentari i Turqisë, Mustafa Šentop në Twitter ka ngushëlluar familjen Mazllami.

Ja postimi i tij i plotë:

“Ilyas Mazllami, vëllau i mikut tonë të nderuar Kenan Mazlamit, i cili mori trajtim për Covid-19 në Shkup dhe hyri në procesin e shërimit, vdiq gjatë operacionit, që u operaua për shkak të një sëmundje tjetër. I lutem Zotit t’a mëshirojë dhe ngushëllimet e mia për familjen e tij të pikëlluar”, ka shkruar në Twitter kryeparlamentari turk, Mustafa Šentop./Northmacedonia-post.mk/

Advertisement

Read Previous

Numër rekord i viktimave në Kosovë

Read Next

Malësia e Sharrit, banorët druajnë nga dimri