Breaking News :

nothing found
09-06-2023

Kryeministrja Danimarkës pastron xhamat në shtëpinë e saj

Advertisement

Kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederiksen ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në Facebook, duke pastruar xhamat e shtëpisë.

“Dielli i fundjavës dhe i dimrit”, shkroi ajo bashkangjitur me fotografinë.

Frederiksen përkundër aktiviteteve të javës ka vendosur ta kalojë të dielën në shtëpi, nën rrezet e mprehta të diellit dimëror.

“Nuk kisha pasur shumë kohë për të lustruar dritaret gjatë muajve të fundit. Gëzuar e diela”, shkroi mes tjerash në postimin e saj.

Frederiksen është kryeministre e Danimarkës që nga qershori i vitit 2019 dhe udhëheqëse e socialdemokratëve që nga qershori i vitit 2015. Ajo është kryeministrja më e re në historinë daneze./InKosova

Advertisement

Read Previous

Ligji për lojërat e fatit në Maqedoni, pronarët e bastoreve kërkojnë…

Read Next

Mustafa: Në opozitë duhet të mbesin ata që s’dinë të qeverisin, por vetëm bëjnë zhurmë