Ja kur ia kanë marrë jetën 14 vjeçares. Këta janë autoret!

Estimated read time 1 min read

Të njëjtët persona qëndrojnë pas vrasjes së 14-vjeçares së zhdukur Vanja Gjorçevska dhe 74-vjeçarit Pançe Zhezhovski nga Velesi, njoftoi Prokuroria. Nga veprimet hetimore të kryera u konstatua se të dyja vrasjet janë kryer nga të njëjtët persona, motivi i të cilëve ishte “egoizmi”. Sipas prokurorit, të gjithë të dyshuarit janë maqedonas. Vanja është zhdukur që nga e hëna (27 nëntor), ndërsa Pançe është zhdukur që nga e mërkura (22 nëntor). Njëri nga të dyshuarit është jashtë Maqedonisë.

Sipas orareve të deklaruara publikisht nga nëna, Zorica Gjorçevska, vajza është larguar nga shtëpia. Policia bën me dije se është marrë nga para godinës dhe është vrarë në orën 10. Burime të “Skopje1” bëjnë me dije se trupi i Vanjës është gjetur në një fshat të Shkupit.

Advertisement

“Po ashtu nga masat operative të zbatuara është konstatuar se i mituri V.Gj. është marrë me automjet nga hyrja e banesës dhe nga të dhënat e marra nga marrja në pyetje është konstatuar se ajo është vrarë të njëjtën ditë (27.11.2023) rreth orës 10:00”, ka thënë Prokuroria.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like