Breaking News :

nothing found
28-03-2023

Ish-ministri i Shqipërisë vdes nga COVID-19

Advertisement

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Marko Bello, nuk ka mundur të fitojë betejën me COVID-19.

Ai ka vdekur në moshën 59-vjeçare në një spital në Turqi, ku po trajtohej për koronavirus, ka bërë të ditur të enjten OraNews.

Marko Bello ishte deputet i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë nga viti 2001 deri më 2013.

Bello ka mbajtur postin e ministrit për Integrimin Evropian dhe ministër Shteti për Koordinimin Qeveritar.

Në periudhën 1997-2000, Marko Bello ka shërbyer si ambasador i Shqipërisë në Rumani dhe më pas zv.ministër i Mbrojtjes.

Marko Bello ishte dhe një nga anëtarët themelues të Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë.

Advertisement

Read Previous

Banania lufton edhe depresionin

Read Next

Gjithçka që nuk dini mbi veturat e blinduara