Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

Estimated read time 1 min read

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
Irani thotë se sulmi ndaj Izraelit është përgjigje ndaj sulmit izraelit ndaj konsullatës iraniane në Damask dhe “mund të konsiderohet i përfunduar”.

Misioni i Përhershëm i Iranit në Kombet e Bashkuara në Nju Jork tha se sulmi i së dielës ishte një përgjigje ndaj “agresionit izraelit kundër objekteve tona diplomatike në Damask”.

Izraeli në fillim të këtij muaji goditi një ndërtesë iraniane në kryeqytetin sirian Damask.

Misioni iranian tha se çështja “u konsiderua e përfunduar”.

Advertisement

“Sidoqoftë, nëse regjimi izraelit bën një gabim tjetër, përgjigja e Iranit do të jetë dukshëm më e ashpër. Është një konflikt midis Iranit dhe regjimit mashtrues izraelit, nga i cili SHBA DUHET TË QËNDROJË LARG!”, Misioni i Përhershëm i Iranit shtoi në deklaratën e tyre në platformën ‘X’. /Insajderi.org/

Advertisement
Advertisement

You May Also Like