Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Erdogan bisedon në telefon me Elon Musk për bashkëpunim

Advertisement

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me themeluesin e kompanive Tesla dhe SpaceX, Elon Musk, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate nga Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë, në bisedën telefonike Musk-Erdoğan është diskutuar bashkëpunimi në fusha të ndryshme midis korporatave të sektorit publik dhe privat në Turqi dhe kompanisë së drejtuar nga Musk, në krye me teknologjitë hapësinore.

Advertisement

Read Previous

Itali, fillojnë bisedimet për formimin e një qeverie të re

Read Next

Spitali modular në Tetovë është montuar, mbetet rregullimi i brendësisë