E tmerrshme/ Ja kush është vrasësi i 14 vjeçares nga Shkupi

Estimated read time 1 min read

Sipas burimeve të Kanal 5, autori i vrasjes së rëndë të 14-vjeçares Vanja Gjorçevska është një sipërmarrës ndërtimi nga Shkupi me iniciale LJ.P. , i cili së fundi u ndalua në Kroaci. Ai është njëri nga pesë të dyshuarit për vrasjen e Vanjës, trupi i të cilit u gjet sonte në rrethinën e fshatit Orman të Shkupit. Për vrasjen e Vanjës dhe Pançe Zhezhovskit (74) nga Velesi akuzohen të njëjtët pesë persona, tre prej të cilëve janë në paraburgim, një në arrati jashtë vendit dhe një në stacion policor.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like