E rëndë, gjenden të vr’arë me armë zjarri 7 persona në një makinë

Estimated read time 1 min read

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku shtatë persona janë gjetur të vrarë me armë zjarri, mes të cilëve një i mitur dhe dy gra, në një automjet në Meksikën Lindore.

Mediat e huaja, shkruajnë se ngjarja ka ndodhur në një zonë që njihet për konflikte të vazhdueshme mes b*ndave rivale.

Theksohet se pa jetë janë gjetur pesë burra dhe dy gra, në një rrugë në qytetin Aculzingo në shtetin e Veracruz.

Ndërkohë, në zonë janë mobilizuar forca të ushtrisë dhe policisë dhe po punojnë për kapjen e autorit dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Pak ditë më parë, u gjetën dy automjete dhe disa persona që ishin goditur me thikë.

Në urën ku ishin braktisur makinat, autorët kishin lënë një mesazh kërcënues drejtuar një bande rivale.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like