Deri sa te na mbizotorojnë temperatura pranverore në Alaskë bora arrinë ë shumë se 2.6 metra , ka edhe dëme materiale

Estimated read time 1 min read

Më shumë se 2.6 metra dëborë ka rënë deri më tani në stuhinë që ka përfshirë Alaskën, duke shkaktuar shembjen e kulmeve në ndërtesat tregtare në Anchorage dhe zyrtarët duke u kërkuar banorëve të pastrojnë borën nga çatitë.

Gjatë fundjavës ranë edhe 6 centimetra dëborë në Anchorage, duke i çuar reshjet e borës në qytetin më të madh të Alaskës në 100 inç dhe pritet të tejkalohet rekordi prej 110 inç.

Advertisement

Gjatë shtatë ditëve të fundit, temperaturat në Anchorage kanë qenë nën zero çdo natë, duke arritur në minus 17 gradë Celsius, raporton ABC News.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like