Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Demiri; Edhe përkundër krizës me Covid 19, kemi realizuar 94.5% të planit operativ të APRMV’s

Advertisement

Drejtori i Agjencisë së Punësimit Abdush Demiri, nga rradhët e Lëvizjes BESA në një press konferencë nga Qeveria ku foli për planin operativ, realizimin e saj për 2020, theksoi se përkundër krizës me Covid 19 që preku jetën e të gjithë neve në gjitha aspektet, APRMV arriti me sukses të realizoj pothuajse 94.5% të planit operativ për punësim, përcjell NMK-post

Duke vazhduar më tej Demiri tha se deri tani Drejtoria e Agjensionit për punësim ka mbështetur hapjen e 1468 e 1468 bizneseve të reja./Northmacedonia

Advertisement

Read Previous

Kapet drogë dhe armatim në Hasanbeg, dy të arrestuar

Read Next

Kosova miratoi nismën për bashkëpunim me Maqedoninë e Veriut për luftimin e ekstremizmit