1. Home
  2. Bota

Category: Bota

Почина девојчето кое изгледаше како старица: Цел живот патела од генетско пореметуање (ВИДЕО)

Почина девојчето кое изгледаше како старица: Цел живот патела од генетско пореметуање (ВИДЕО)

Адалија Роуз Вилијамс, за која сите велеа дека изгледа како старица, почина поради природата на нејзината болест. Таа имаше само 15 години. Тажната вест ја потврди и нејзината мајка. „Таа допре милиони луѓе, и остави…

Read More
Гордон Ремзи призна дека се исплашил од Владимир Путин

Гордон Ремзи призна дека се исплашил од Владимир Путин

Споделувајќи ги своите готварски критики и совети, многумина би рекле дека Гордон Ремзи е личност која не се плаши од никого и ништо. Но, според сопствените кажувања, и тој има свои стравови… На пример –…

Read More
Патник го нападнал екипажот на авионот и го оштетил леталото

Патник го нападнал екипажот на авионот и го оштетил леталото

Патник вчера се качил во пилотската кабина на авион на „Американ Ерлајнс“ за време на летот од Хондурас за Мајами и го оштетил леталото пред да биде уапсен. Поради тоа, летот на линијата за Мајами…

Read More
Скокна цената на нафтата на меѓународните пазари

Скокна цената на нафтата на меѓународните пазари

Цените на нафтата денеска надминаа 84 долари за барел. На американскиот пазар, пак, со барелот се тргуваше по 66 центи повисока цена, од 81,88 долари. А претходниот трговски ден го заврши во плус од 2,99…

Read More
Човек почина пред ковид амбуланта

Човек почина пред ковид амбуланта

Едно лице почина денеска на улицата „Кнез Данилова“ во Белград, пред ковид амбулантата. Како што се испостави, екипата на брза помош се обидела со реанимација. За жал, човекот не преживеал. Од Здравствениот дом на Палилула…

Read More
Сообраќајка, учествуваа 11 возила, шест лица повредени (ВИДЕО)

Сообраќајка, учествуваа 11 возила, шест лица повредени (ВИДЕО)

На брзиот пат кај Мостарска крстосница се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа дури 11 возила. Во сообраќајната несреќа шест лица се здобиле со повреди и тие се пренесени во болница, пренесува Српскаинфо. Brza…

Read More
Сведоштво на пожарникарите кои први интервенираа на запалениот автобус на „Беса транс“ (ВИДЕО)

Сведоштво на пожарникарите кои први интервенираа на запалениот автобус на „Беса транс“ (ВИДЕО)

Бугарската ТВ Нова објави ексклузивна сторија во која со огромна доза на емоција за прв пат пред камерите говорат пожарникарите кои први пристигнале на местото каде гореше автобусот на македонската компанија „Беса Транс“. Тие велат…

Read More
ЌЕ СЕ УНИШТИ „ПОРТАТА НА ПЕКОЛОТ“: Претседателот на Туркменистан издаде наредба!

ЌЕ СЕ УНИШТИ „ПОРТАТА НА ПЕКОЛОТ“: Претседателот на Туркменистан издаде наредба!

Гурбангули Бердимухамедов, претседателот на Туркменистан, им нареди на експертите да најдат начин конечно да го изгаснат повеќедеценискиот пожар во огромниот кратер за природен гас во таа централноазиска земја наречена „Порта на пеколот“. Во телевизиско обраќање,…

Read More
Дечко во Охрид проба да ја слика Милица Павловиќ под сукња, таа му го фрли мобилниот на земја (Видео)

Дечко во Охрид проба да ја слика Милица Павловиќ под сукња, таа му го фрли мобилниот на земја (Видео)

Српската пејачка Милица Павловиќ пееше во ноќен клуб во Охрид, па објави видео на кое се гледа како го фрла на земја телефонот што му припаѓа на дечко од публиката, оти тој пробал да ја…

Read More
Археолозите открија древна гробница

Археолозите открија древна гробница

Гробница стара три илјади години, со погребни места на богат клан, беа откриени во централна Кина по две години археолошки ископувања. Се верува дека локацијата во Ањанг, провинцијата Хенан, била дом на заедницата наречена „Це“…

Read More