Breaking News :

nothing found
16-08-2022
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

E pazakontë, grabitësi nxjerr armën dhe i merr orën turistit zvicerian, por kthehet pas 5 minutash: Qenka false, nuk më duhet

E pazakontë, grabitësi nxjerr armën dhe i merr orën turistit zvicerian, por kthehet pas 5 minutash: Qenka false, nuk më duhet

Një ngjarje si skenë filmi qështë zhvilluar në Piazza Trieste e Trento, në qendër të Napolit. Teksa dy turistë nga Zvicra pinin kafe në një tavolinë, një i ri, i veshur tërësisht me të zeza,…

Read More
I riu shqiptar shpëtoj serben nga vdekja, ja pse shteti zviceran dëshrion ta dëboj atë!

I riu shqiptar shpëtoj serben nga vdekja, ja pse shteti zviceran dëshrion ta dëboj atë!

Një i ri kosovar që shpëtoi një grua nga zjarri është gjobitur me mbi 4500 franga. Ai rrezikon deportimin. Në fund të muajit prill, Mexhidi, një i ri kosovar, e shpëtoi Ivanën nga zjarri në…

Read More
Hava Maloku, shqiptarja e vetme pjesë e rrjetit të famshëm social, LinkedIn

Hava Maloku, shqiptarja e vetme pjesë e rrjetit të famshëm social, LinkedIn

Hava Maloku, e vetmja shiptare e punësuar në platformën e famshme digjitale LinkedIn në SHBA, me mbi 14 vjet eksperiencë pune në drejtim te marketingut digjital në kompani të ndryshme botërore, duke përfshirë 6 vitet…

Read More
“Uji deri në katër euro”: Abazoviq thotë se çmimet në bregdetin malazez janë si ato në rivierën e famshme franceze

“Uji deri në katër euro”: Abazoviq thotë se çmimet në bregdetin malazez janë si ato në rivierën e famshme franceze

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë se parasezoni turistik në Mal të Zi ka qenë shumë i mirë. Ndërsa për sezonin kryesor, sipas mediave malazeze, përcjell Telegrafi, Abazoviq ka theksuar se është…

Read More
Qëllon me pushkë për të festuar në dasmë, i ftuari vret nusen

Qëllon me pushkë për të festuar në dasmë, i ftuari vret nusen

Një iraniane 24-vjeçare, u vra gjatë festimeve për dasmën e saj. Gjatë ceremonisë, një nga të ftuarit qëlloi disa të shtëna me armë zjarri në shenjë gëzimi për martesën, por vrau nusen dhe plagosi dy…

Read More
Ballkani nuk pushon të dridhet. Një tërmet i fuqishëm në këtë shtet fqinj

Ballkani nuk pushon të dridhet. Një tërmet i fuqishëm në këtë shtet fqinj

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë sipas shkallës Rihter është regjistruar sot në orën 12 në ishullin grek të Kretës, njofton ANA-MPA, referuar Institutit të Gjeodinamikës në Athinë, raporton monitor.mk Lëkundjet u ndjenë në pjesën…

Read More
Deputetja shqiptare ende beqare: Të gjithë më lusin po s’marr gjithkënd unë

Deputetja shqiptare ende beqare: Të gjithë më lusin po s’marr gjithkënd unë

Aktorja dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës Adriana Matoshi prej vitesh ka qenë kryefjalë e mediave për lidhjen e saj me futbollistin afrikan Keith Groeneveld, i cili ishte 19 vite më i ri se ajo.…

Read More
A e dini pse mushka nuk lind të vegjël, përgjigja do ju habisë

A e dini pse mushka nuk lind të vegjël, përgjigja do ju habisë

A e dini pse mushka nuk lind të vegjël, përgjigja do ju habisë Të ketë fëmijë një mushkë është po aq e pamundur sa të thuhet se pula ka dhëmbë, ose se derrat fluturojnë”, shkruan…

Read More
Tensione pas ndeshjes Tirana-Zrinjski jashtë stadiumit “Air Albania”, disa policë të plagosur

Tensione pas ndeshjes Tirana-Zrinjski jashtë stadiumit “Air Albania”, disa policë të plagosur

Disa policë janë plagosur pasi pati përplasje mes tifozëve boshnjakë, pas ndeshjes së dy skuadrave Zrinjskit dhe Tiranës në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet në kuadër të Conference League. Nuk dihet nëse tifozët e skuadrës…

Read More
Arrestohet dy persona në Haraçinë, Kanë goditur veturën e Policisë

Arrestohet dy persona në Haraçinë, Kanë goditur veturën e Policisë

Mbrëmë në hyrje të fshatit Haraçinë policia ka ndaluar N.A.(46) nga Haraçina dhe I.S.(44) nga fshati Ognjanci i Shkupit. “Të dy me një “Mercedes”, i cili drejtohej nga N.A., në rrugën “Brigada Maqedonase-Kosovare”, nuk janë…

Read More