• 05-03-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Qeveria planifikon ta vazhdojë afatin e legalizimit të objekteve ilegale për 5 vjet

Qeveria planifikon ta vazhdojë afatin e legalizimit të objekteve ilegale për 5 vjet

Përmes ndryshimeve të Ligjit për legalizim të objekteve të ndërtuara në mënyrë të parregullt, pushteti do ta vazhdojë afatin për legalizimin e objekteve të ndërtuara pa leje për 5 vjet. Afati i ri do të…

Read More
Fërçkovski kthehet nga posti i ambasadorit ende pa u emëruar

Fërçkovski kthehet nga posti i ambasadorit ende pa u emëruar

Kreu i komisionit parlamentar për politikën e jashtme, ku paraqiten tezat e ambasadorëve të ardhshëm, njofton se propozimi i qeverisë për ambasador të ri në Shtetet e Bashkuara po dështon. Ish-ministri i jashtëm dhe deputeti…

Read More
Zyrtare: Gjuha turke lëndë me zgjedhje në shkollat shqiptare, atje do të mësohet shqip

Zyrtare: Gjuha turke lëndë me zgjedhje në shkollat shqiptare, atje do të mësohet shqip

Gjuha turke është vendosur si lëndë me zgjedhje në shkollat shqiptare. Ky vendim është bërë i ditur nga marrëveshja ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Turqisë. Ndërsa në Fletoren Zyrtare…

Read More
Bytyqi: Çdo qytetar është i rëndësishëm, janë bërë përpjekje serioze për ruajtjen e çdo vendi të punës

Bytyqi: Çdo qytetar është i rëndësishëm, janë bërë përpjekje serioze për ruajtjen e çdo vendi të punës

Zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim të resorëve ekonomike dhe investimeve, Fatmir Bytyqi sot u takua me dy takime të ndara me përfaqësuesit e Odës ekonomike për veprimtari fotografike dhe të Shoqatës së udhëheqësve turistike. Në…

Read More
Një tjetër tërmet i fortë trondit Greqinë, ndjehet edhe në Maqedoni

Një tjetër tërmet i fortë trondit Greqinë, ndjehet edhe në Maqedoni

Një tërmet tjetër prej 5.5 ballë sipas shkallës Rihter tronditi përsëri Greqinë. Epiqendra ka qenë sërish pranë qytetit të Larisas, në një thellësi prej 10 kilometrash. Tërmeti është ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut/tv21

Read More
Frikë për pengim të Pr/Ligjit për shtetësinë!

Frikë për pengim të Pr/Ligjit për shtetësinë!

Nesër në Komisionin kuvendor për Mbrojtje dhe Siguri në rend dite pritet të jetë propozim ligji i opozitës shqiptare për shtetësi. Po mbrëmë në ClickPlus, koordinatori i grupit parlamentar i koalicionit Aleanca-Alternativa shprehu dyshimet e…

Read More
Prokuroria mbyll rastin e plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

Prokuroria mbyll rastin e plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

Prokuroria Publike ka njoftuar se e ka mbyllur rastin e hetimit për rastin e plagosjes së djalit të ish kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi. Kjo vjen ngaqë në liri ka shkuar edhe shtetasi…

Read More
Konfirmohet lloji britanik i virusit edhe tek pacienti i dytë nga Manastiri

Konfirmohet lloji britanik i virusit edhe tek pacienti i dytë nga Manastiri

Lloji britanik i virusit është zbuluar edhe tek pacienti i dytë nga Manastiri, i cili u kthye nga Zanzibari para disa ditëve, njoftoi këtë pasdite Ministria e Shëndetësisë. Në komunikatë thuhet se sipas analizës së…

Read More
Mbi 45.000 maqedonas me pasaporta bullgare jetojnë në të njëjtën adresë në Sofje

Mbi 45.000 maqedonas me pasaporta bullgare jetojnë në të njëjtën adresë në Sofje

Mbi 45,000 maqedonas që kanë pasaporta bullgare janë regjistruar që jetojnë në të njëjtën adresë në Sofje, njoftoi “Deutsche Welle” në gjuhën maqedonase, duke cituar agjencinë bullgare të lajmeve “BGNES”. Ajo zbuloi se lista e…

Read More
Deri në 700 milion euro pasuri, kush janë 5 super të pasurit që u zgjodhën deputetë në Kosovë

Deri në 700 milion euro pasuri, kush janë 5 super të pasurit që u zgjodhën deputetë në Kosovë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Nga këto rezultate, u zbuluan dhe emrat e deputetëve ku pesë prej tyre kanë një pasur prej 1 milion euro deri…

Read More