Aksident i rëndë në mes veturës dhe autobusit – ndërron jetë një person, dhjetëra të plagosur – ja detajet!

Estimated read time 1 min read

Shoferi i një automjeti ka humbur jetën nga përplasja me një autobus afër Pozharevcit të Vogël, në Serbinë fqinje.

Më shumë se 30 persona janë lënduar, ndërsa ekipet e emergjencës janë në terren. Shumica e të plagosurve kanë pësuar lëndime të lehta. Aksidenti ka ndodhur sot në ora 05:40 të mëngjesit, në rrugën që të çon nga Mlladenovci në autostradë, në hyrje të Pozharevcit të Vogël, ku autobusi i linjës lokale “493”, u përplas me një veturë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like