Xhaka me supergol për fitoren e madhe të Leverkusenit

Estimated read time 1 min read

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka ka realizuar një gol të bukur nga distanca në ndeshjen që Bayer Leverkuseni e ka fituar ndaj Mainzit me rezultat 2 me 1.

Lideri i Bundesligës me këtë fitore ka thyer rekordin prej 33 ndeshjeve pa humbje.

Granit gjaka realizoi që në minutën e tretë dhe pas golit është shtirur se i ka tërhequr muskujt e këmbës, duke frikësuar ekipin e tij.

Advertisement

Robert Andrich realizoi golin e dytë të Leverkusenit ndërkaq Kohr realizoi golin për Mainzin.

Me këtë fitore, Leverkuseni tubon 61 pikë dhe është 10 pikë larg Bayern Munichut.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like