Të dyshuarit për vr’asjen e Lulzim Fejzullahut pritet të intervistohen nga Prokuroria

Estimated read time 1 min read

Dy të dyshuarit për vrasjen e Lulzim Fejzullahut pritet që sot të dalin para drejtësisë.

Artiol Abdullahut dhe Elton Kadriu do të intervistohen sot në Pallatin e Drejtësisë.

Gjykata Themelore në Prishtinë iu kishte caktuar masën e paraburgimit dy të dyshuarve Artiol Abdullahut dhe Elton Kadriu për vrasjen e 18 vjeçarit, Lulzim Zejnullahu.

Advertisement

I riu Lulzim Fejzullahu ishte rrahur brutalisht më 14 janar dhe ka vdekur më 20 janar në QKUK si pasojë e plagëve të rënda.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like