Rrëzohet avioni, raportohet për disa të vdekur

Estimated read time 1 min read

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një avion u rrëzua, pasi u detyrua të bënte një ulje emergjente, duke shkaktuar disa viktima, sipas Departamentit të Policisë Metro Nashville.

You May Like

Hiqni dhimbjen e kyceve brenda 3 ditësh me këtë mënyrë të sigurt

Avioni u rrëzua pranë I-40 East në Mile Marker 203 në Ëest Nashville, një lagje rreth tre milje nga aeroporti John C. Tune.

You May Like

Електрична лента за трчање ProSprinter-80% попуст!Само 33 000 ден

Zëdhënësi i policisë Don Aaron, tha në një konferencë shtypi se kulla e kontrollit në aeroportin John C.

Advertisement

Tune mori një mesazh rreth orës 19:40 nga një avion që kishte probleme në motor dhe kishte nevojë për miratim urgjent për t’u ulur.

Avioni më pas në orën 19:44. Aaron tha se asnjë automjet apo ndërtesë, nuk u godit kur avioni u rrëzua dhe se të gjithë ata që vdiqën ishin pasagjerë.

Pas rrëzimit avioni shpërtheu në flakë.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like