Policia e Tetovës ndalon mjetin pa dokumentet e nevojshme për kryerjen e transportit publik

Estimated read time 1 min read

Në kuadër të një aksioni kontrollues të kryer dje (29-janar) nga ora 05.00 deri në 10:00 në rrugën e “Ilindenit” në Tetovë, është ndaluar dhe sanksionuar mjeti motorik i pasagjerëve “Ford Transit” me targa regjistrimi të Tetovës, të drejtuar nag M.M.(56) nga Pallçishti i Epërm i Tetovës i cili nuk ka pasur dokumentet e nevojshme për kryerjen e transportit publik. Ndaj drejtuesit të mjetit është përgadit parashtresë në bazë të nenit 284-a të Kodit Penal.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like