Motra e Pëllumb Metës prek me fjalët: Më ka mbajtur Zoti mendjen, më duket sikur akoma vazhdojnë të hapin varre të reja

Estimated read time 1 min read

Ekzekutimi i 49-vjeҫarit Pëllumb Meta në Shënavlash të Durrësit nga fëmijët, tronditi mbarë oponionin publik.

Motra e të ndjerit Lutfie Muka, është rikthyer sërish me rrëfimin e saj në emisionin “Me zemër të hapur”, ku është shprehur se dhe vajza e madhe e vëllait të saj, është ndarë nga burri, pas ngjarjes së rëndë, duke iu bashkuar kështu nënës, Blerina Metës.

Vrasja e babait nga fëmijët në Shënvlash të Durrësit, flet psikologia: Mund të induktojë frikë dhe panik në njerëz, sepse ata nuk janë më të njëjtë…

“Vajza e madhe është divorcuar. Ajo ka mbajtur krahun e nënës së vetë.

Advertisement

Ajo ka thënë; dua të iki te mami, te gjyshi. Kur e pashë dje, nuk di shyqyr që më ka mbajtur Zoti mendjen. Se gjithë ajo tragjedi, se pranoj dot më. Se më duket sikur akoma vazhdojnë të hapin varre të reja.

Më ka revoltuar shumë dëshmia e Baftjarit, babait të Blerinës, që e kishte pritur vdekjen e Pëllumbit”, tha ajo.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like