E rëndë në Greqi, klienti godet me thikë kuzhinierin shqiptar

Estimated read time 1 min read

Ditën e djeshme, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një restorant në Selanik, kur një klient goditi me thikë kuzhinierin shqiptar, 65-vjeç, pas një debati të çastit.

Mediat fqinje raportojnë se gjithçka ka ndodhur rreth orës 17:00 të ditë së djeshme, kur për arsye të panjohura, klienti i restorantit ka debatuar me kuzhinierin shqiptar dhe më pas, e ka goditur me thikë në bark dhe është larguar nga vendngjarja.

Advertisement

Punonjësit dhe klientët e tjerë të restorantit njoftuan menjëherë polocinë, ndërsa i plagosuri u dërgua për ndihmë në spital pasi mori plagë në bark.

Grupi hetimor ka nisur kërkimin pë lokalizimin dhe kapjen e agresorit.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like