Breaking News :

nothing found
28-06-2022
  1. Home
  2. Lajme

Category: Shqipëri

FOTO/ Kush është oficerja simpatike që mban si kafshë shtëpiake një gjarpër

FOTO/ Kush është oficerja simpatike që mban si kafshë shtëpiake një gjarpër

Mbajtja e një kafshe në banesë është hobi për miliona njerëz në botë, por të mbash një gjarpër në shtëpi për kafshë shtëpiake, kjo po që quhet guxim. Edhe në Shqipëri është një vajza simpatike…

Read More
“Sunny Hill” pritet të mbahet te Parku i Liqenit, Veliaj: Tirana do t’i përfitojë 50 milionë euro në ditë gjatë festivalit

“Sunny Hill” pritet të mbahet te Parku i Liqenit, Veliaj: Tirana do t’i përfitojë 50 milionë euro në ditë gjatë festivalit

Të martën (14 qershor) u bë e ditur se “Sunny Hill” do të zhvendoset nga Prishtinë në Tiranë për shkak të disa mosmarrëveshjeve që kishin në vend për dhënien e pronës në Bërnicë. Kryebashkiaku i…

Read More
Edi Rama: Ja kush do të jetë Presidenti i ardhshëm i Shqipërisë

Edi Rama: Ja kush do të jetë Presidenti i ardhshëm i Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, duke vlerësuar figurën e gjeneralmajorit që propozoi dje si kandidat për kreun e shtetit, thotë se Bajram Begaj nga sot bëhet gati për të qenë presidenti i ri i Republikës.…

Read More
Ndërroi jetë në Gjermani, trupi i pajetë i Bujar Nishanit mbërrin të martën në Tiranë

Ndërroi jetë në Gjermani, trupi i pajetë i Bujar Nishanit mbërrin të martën në Tiranë

Trupi i pajetë ish-presidentit të Republikës, Bujar Nishani do të mbërrijë në Shqipëri të martën. Ish-kryetari i shtetit ndërroi jetë ditën e djeshme në një spital në Gjermani, ku ishte i shtruar prej një muaji.…

Read More
Vdekja e Bujar Nishanit, reagon Kryeministri Rama

Vdekja e Bujar Nishanit, reagon Kryeministri Rama

Për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani reagoi edhe Kryeministri Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Kryeministri shkruan: “U prehtë në paqe! Ngushëllime familjes.” Bujar Nishani u shua në moshën 56-vjeçare në…

Read More
Shuhet Bujar Nishani! Ish-Presidenti ndërroi jetë në një spital në Gjermani

Shuhet Bujar Nishani! Ish-Presidenti ndërroi jetë në një spital në Gjermani

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani ka ndërruar jetë në moshën 56 vjeçare. Prej më shumë se një muaj ,ish-Presidenti u tranferua nga spitali Shefqet Ndroqi në një spital në Gjermani për një trajtim…

Read More
Nishani në koma pa kthim, familja merr vendimin

Nishani në koma pa kthim, familja merr vendimin

Rëndohet gjendja shëndetësore e ish-Presidentit Bujar Nishani. Burime të sigurta zyrtare i thonë Top Channel se Bujar Nishani është në gjendje kome të rëndë. Por sipas mjekëve në spitalin ku ai po kurohet, koma duket…

Read More
Ka ndërruar jetë ish Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani

Ka ndërruar jetë ish Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani, ka ndërruar jetë, pasi prej muajsh ishte i shtruar rëndë në një spital në Gjermani dhe kaloi në vdekje klinike pa mundësi rikthimi. Familja e Nishanit është ndodhur…

Read More
Ka ndërruar jetë  ish presidenti Shqipërisë Bujar Nishani

Ka ndërruar jetë ish presidenti Shqipërisë Bujar Nishani

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani, ka ndërruar jetë, pasi prej muajsh ishte i shtruar rëndë në një spital në Gjermani dhe kaloi në vdekje klinike pa mundësi rikthimi. Familja e Nishanit është ndodhur…

Read More
Ndërron jetë ish Presidenti i Shqipëris Bujar Nishani

Ndërron jetë ish Presidenti i Shqipëris Bujar Nishani

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani, ka ndërruar jetë, pasi prej muajsh ishte i shtruar rëndë në një spital në Gjermani dhe kaloi në vdekje klinike pa mundësi rikthimi. Familja e Nishanit është ndodhur…

Read More