1. Home
  2. Shqipëri

Category: Shqipëri

“Imer Mushkolaj sapo dha gjak serbi, Sali Berisha jom”

“Imer Mushkolaj sapo dha gjak serbi, Sali Berisha jom”

Analisti Imer Mushkolaj ka ironizuar pas përplasjes që pati me ish-kryeministrin Sali Berisha, duke thënë publikuar një fotografi që duket se po jep gjak dhe duke thënë se po ‘jep gjak serbi”. “Imer Mushkolaj sapo…

Read More
Specialiteti i tyre vjedhje në qendra tregtare/ Arrestohet banda me dy gra dhe tre burra nga Shqipëria

Specialiteti i tyre vjedhje në qendra tregtare/ Arrestohet banda me dy gra dhe tre burra nga Shqipëria

Dy gra dhe tre burra, të gjithë me kombësi shqiptare, u arrestuan pasi ishin përgjegjës për dhjetëra vjedhje në qendrat tregtare në të gjithë Italinë. Banda vinte çdo herë nga Shqipëria, merrte makina me qira,…

Read More
VIP-ja Antonela: Për 10 muaj jam këtu, imagjino ku do jem pas 5 vitesh! Kam background, s’jam kot

VIP-ja Antonela: Për 10 muaj jam këtu, imagjino ku do jem pas 5 vitesh! Kam background, s’jam kot

Deklarata e Ilirit, i cili tha që në shtëpinë e BB Vip, nuk ka shumë artistë ka nxitur shumë debta. Për këtë është irrituar më së shumti Antonela. Ajo ka kërkuar shpjegim pse ishte kot.…

Read More
Shqipëri dy fémijë grabisin postën, ja mosha e tyre

Shqipëri dy fémijë grabisin postën, ja mosha e tyre

Policia ka zbardhur ngjarjen ku tre ditë më parë është grabitu një filial i Postës Shqiptare, në Babrru dhe ka vënë në pranga autorët e dyshuar. Në kuadër të operacionit të koduar “Filiali”, policia ka…

Read More
Kasami takon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn

Kasami takon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn

Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami ka realizuar takim me kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliajn. Siç thuhet në postimin e publikuar të Kasamit, Tetova dhe Tirana do jenë gjithmonë pranë njëra tjetrës.…

Read More
Konflikt me pasoja tragjike në Tiranë, qëllohet për vdekje 29-vjeçari

Konflikt me pasoja tragjike në Tiranë, qëllohet për vdekje 29-vjeçari

Një konflikt me pasoja tragjike ka ndodhur pak pas mesnatës në Tiranë në rrugën “Irfan Tomini”. Policia njofton se shtetasi me inciale J. D., është konfliktuar me një person ende të paidentifikuar ku ky i…

Read More
“Kam lënë 150 dele”/ Banori me lot në sy: Ku të shkoj? Po nuk pata bagëtinë me ça do ushqehem?

“Kam lënë 150 dele”/ Banori me lot në sy: Ku të shkoj? Po nuk pata bagëtinë me ça do ushqehem?

Reshjet e shiut kanë shkaktuar përmbytje edhe në disa fshatra të Fierit, ku disa zona janë mbuluar nga uji, duke bërë që banorët të evakuohen. Por disa prej tyre kanë kundërshtuar, sepse nuk duan të…

Read More
Vr*asja e biznesmenit, 22-vjeçari pranon autorësinë

Vr*asja e biznesmenit, 22-vjeçari pranon autorësinë

22-vjeçari Llej Lika në dëshminë e tij pas arrestimit, ka pranuar autorësinë e vrasjes së 55-vjeçarit Rakip Roli. Burime nga blutë e Kurbinit bëjnë të ditur se i riu gjatë marrjes në pyetje deklaroi se…

Read More
Rama: 40,000 fëmijë të lindur këtë vit kanë përfituar bonusin e bebes

Rama: 40,000 fëmijë të lindur këtë vit kanë përfituar bonusin e bebes

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se 40,000 fëmijë të lindur këtë vit kanë përfituar bonusin e bebes. Rama në një postim në Facebook shkruan se do të vijojnë mbështetjen për çdo të porsalindur…

Read More
Basha do të padisë Kuvendin e Berishës për fallsifikim. Ja për çfarë bëhet fjalë

Basha do të padisë Kuvendin e Berishës për fallsifikim. Ja për çfarë bëhet fjalë

Basha nuk do qëndrojë duarkryq me atë që i bëri Berisha. Ai ka mbledhur kryesinë e Partisë Demokratike në kohën që Kuvendi i Berishës numëronte votat e fundit të shkarkimit të tij. Sipas rezultatit Basha…

Read More