Breaking News :

nothing found
01-04-2023

Zoran Zaev është “pro” legalizimit të marih*uanës, Talat Xhaferi “kundër”

Advertisement

Sipas kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ende nuk janë krijuar parakushte për legalizimin dhe përdorimin e marih*uanës.

 

 

“Mendoj se nuk janë krijuar parakushte te qytetarët tanë sa i përket kësaj çështje dhe po ashtu nuk janë krijuar parakushte për legalizimin e përgjithshëm për përdorim rekreativ”, tha Xhaferi për TV21, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

 

Ai theksoi se se nëse BDI bllokon ligjin s’do të thotë se do të bie edhe Qeveriaa, por siç tha ai, ka instrumente në Kuvend.

 

Ndryshe, kryeministri Zaev gjatë ditës së djeshme tha se nuk është mirë që për gjysmë grami marih*uanë dikush të burgoset dhe se duhet të legalizohet marih*uana për përdorim./Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Hasani: Në janar do t’i kemi dozat e para të vaksinave kundër Kovid 19

Read Next

Filipçe ka një apel për qytetarët