Breaking News :

nothing found
23-09-2023

Zgjedhjet në LSDM, votoi Zoran Zaev

Advertisement

Lideri aktual në largim i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev ka votuar për liderin e ardhshëm të kësaj partie.

Tashmë dihet se Zaev nuk garon për të parin e partisë, ndërkaq në garë janë tre kandidatë të tjerë.

Frosina Remenski, Jovan Despotovski dhe Dimitar Kovaçevski, garojnë për të pasuar Zaevin në parti.

Lideri i ri i LSDM-së do të jetë edhe mandatar i Qeverisë.

Advertisement

Read Previous

I dyshuari për vra*sjen e trefishtë në Gllogjan, tatu në dorë emrin e motrës së vetëvr*arë

Read Next

Mickoski: Për shkurt kohë jemi në opozitë!