Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Zaev: Të pabaza janë kërkesat e opozitës për dorëheqje të Qeverisë

Advertisement

“Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme, të pabaza janë kërkesat e opozitës për dorëheqje të Qeverisë. Nuk ka as nevojë e as logjikë për dorëheqje. Një veprim i tillë do të ishte tradhti ndaj atyre që mbështetën agjendën evropiane të vendit. Qeveria është stabile, e mbështetur nga një shumicë stabile parlamentare”, deklaroi kryeministri Zoran Zaev, në intervistë për AIM-n, transmeton nmk-post.

 

 

 

 

“Besimi i shumicës së qytetarëve të cilët i dhanë politikave të kësaj qeverie për shkak të vendosmërisë që t’i zgjidh të gjitha çështjet e hapura, përfshi edhe këtë me Bullgarinë. Mickoski le të shohë oborrin e tij në pallatin e bardhë, le të mendoj dhe zëshëm le të përgjigjet, kush është ai që duhet jep dorëheqje, pas aq shumë zgjedhje të humbura”, tha Zaev./Nmk-post/

 

 

 

Advertisement

Read Previous

Çitaku: Në SHBA dinë gjithçka për Kosovën, falë kongresistit Engel

Read Next

Rama lideri i katërt më i ndjekët në Evropë në rrjetët sociale