Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Vri*tet biznesmeni shqiptar, djali i tij aks*identohet duke shkuar tek vendi i kri*mit

Advertisement

Janë mësuar detaje të reja në lidhje me atentatin në Kurbin ku u ekzekutua me 7 plumba biznesmeni Rakip (Pilot) Rroli, mëngjesin e sotëm, 10 dhjetor.

Mjeti i djalit të viktimës është përplasur me një shtyllë në përpjekjet për të arritur sa më shpejt në vendin e ngjarjes.Autorët të cilët mendohet se ishin 2 lëviznin në këmbë. Ata e kanë pritur derisa ka dalë në rrugë dhe e kanë qëlluar duke e lënë të vdekur në vend.Rakip Roli ishte babai i 3 fëmijëve. Burime nga policia bëjnë të ditur se janë identifikuar autorët e dyshuar të ekzekutimit të 55-vjeçarit.

Burimet bëjnë me dije se bëhet fjalë për babë e bir. Gazetari i Ora News Elton Qyno raporton se ato janë S.L dhe djali i tij .Një nga pistat e hetimit është dhe aktiviteti që kishin dy djemte e viktimës.

Advertisement

Read Previous

Krizë e madhe në Turqi/ Radhë të gjatë për bukë të lirë!

Read Next

Kurti: Nga qershori i vitit 1999 vetë kam qenë i zhdukur, s’ka marrëveshje pa zbardhjen e fatit të tyre