Breaking News :

nothing found
28-09-2023

VMRO-ja i dërgon një porosi Alternativës

Advertisement

VMRO-DPMNE-ja ndjen keqardhje për Alternativën nëse ajo vendos ta lëshojë opozitën dhe të bëhet pjesë e pushtetit.
“Nëse Alternativa mendon se duhet të jetë pjesë e Qeverisë së LSDM-së dhe BDI-së dhe gjithë asaj që ata mbajnë si bagazh pas vetes, krim, korrupsion dhe varfëri atëherë vërtetë na vjen keq. Alternativa ka dy opsione, njëri është ta dëgjojnë zërin e qytetarëve të cilët në këto zgjedhje lokale zëshëm ju kundërvunë politikave të LSDM-së dhe BDI-së ose të shkojë pas garës për pozita dhe të ngrohet në ledhatimin kriminel të Zaevit”, tha Marija Mitev nga VMRO-DPMNE
Për këtë u pyet edhe kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski një ditë më parë. Ai tha se është në komunikim të përditshëm më Gashin dhe se vendimin e marrin organet e partisë. /ALSAT

Advertisement

Read Previous

Krerët e Alternativës shkojnë në Tiranë e Prishtinë për të marrë “bekim” për hyrje në Qeveri

Read Next

Vjehrri e bën për mjek nusen e djalit. Ja në cilin qytet