Breaking News :

nothing found
12-08-2022

VMRO i reagoi Filipçes, LSDM ia kthen: Mickoski qëndron në skaj dhe publikon të pavërteta!

Advertisement

Pasi opozitarja VMRO-DPMNE kërkoi dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, kanë reaguar nga partia Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë.

Nga LSDM-ja kanë vlerësuar se Filipçe është duke e dhënë maksimumin për të luftuar pandeminë, ndërkaq lideri i opozitës, Hristijan Mickoski qëndron në skaj dhe publikojnë të pavërteta, transmeton TV21.

“Që nga fillimi i pandemisë së Covid dhe deri sot, Hristijan Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja janë në anën e gabuar, qëndrojnë në skaj, shpërndajnë të pavërteta dhe pështyjnë”, thanë nga LSDM.

Reagimi i LSDM-së vjen ngaqë paraprakisht VMRO-DPMNE-ja kërkoi dorëheqjen e Filipçes pas anulimit të ngjarjes në Tabanoc ku Maqedonia e Veriut duhej t’i pranonte sot vaksinat anti-Covid nga Serbia./TV21.

Advertisement

Read Previous

VMRO me dy kongrese, Mickoski në nëntor, Këshilli Nismëtar në mars

Read Next

“Vendosja e dy maskave ju mbron më mirë nga Coronavirusi”