Breaking News :

nothing found
28-09-2023

VMRO-DPMNE: Duhej të kidnapojnë deputet vetëm që të shpëtojë qeveria

Advertisement

“Qeveria e humbësit Zaev është e delegjitimuar. Humbësi Zaev ka 59 deputetë dhe një deputet të kidnapuar. Dje është dashur të kidnapohet deputeti në mënyrë që të vazhdohet me vjedhjen. Gjatë gjithë ditës është mbajtur peng deputeti i cili nuk u paraqit në kuvend, por lëshoi video pas shqetësimit për sigurinë e tij”, thuhet në njoftimin e OBRM-PDUKM-së.
Ata shtojnë se Zaev dje e vrau demokracinë në shtet.

“ME të gjitha metodat jodemokraatike do të fundosemi në listat e institucioneve ndërkombëtare si Transparency Internatioal ose në listat e magazinave si Economist”, thuhet në fund të njoftimit./Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Qeveria aktuale mbetet, mocioni i mosbesimit nuk kaloi

Read Next

ASH: Regjimi LSDM-BDI s’ka legalitet me 59 vota në Kuvend