Breaking News :

nothing found
30-09-2022

Vetëvendosjes i’a mbyllin dyert e shkollës

Advertisement

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se ua kanë mbyllur dyert e një shkolle në Dobresh të Vitisë ku kishin planifikuar që ta mbanin një tubim me simpatizantë.
Konjufca, në videon që e ka siguruar Klan Kosova, iu thotë qytetarëve që janë mbledhur para dyerve të kësaj shkollë se kjo është e kotë, sepse Vetëvendosja do të fitojë.
“Këta prej faktit që u munduan ta ndalin Albin Kurtin për mos të kandidojë në zgjedhje, dhe prej këtu që po na i mbyllin dyert e shkollave që i kemi ndërtuar me tatimet e popullit”.
“Këta të kotë e kanë, Kurti është në zemrën e juaj, LVV do t’i fitojë zgjedhjet më 14 shkurtit”, ka thënë Konjufca.
Klan Kosova ka provuar të kontaktojë edhe me zyrtarët e Vetëvendosjes lidhur me këtë çështje, por akoma nuk ka marrë përgjigje.

Shiko videon KËTU

Advertisement

Read Previous

Dy vajza shqiptare botojnë librin e parë në Suedi

Read Next

Filipçe shpalos të dhëna shokuese: 20 % i të infektuarve të ri me llojin e virusit britanik