Breaking News :

nothing found
28-03-2023

Vazhdojnë rradhët e gjata në kufi, mërgimtarët mësyjnë vendlindjen

Advertisement

Dyndja e madhe e mërgimtarëve tanë për të ardhur në vendlindjenka krijuar rradhë të gjata në pikat kufitare Hungari-Serbi, Kroaci-Serbi, dhe Serbi Maqedoni.

Mërgimtarët me gjithë vonesat e mëdha thonë se prap ja vlenë për ta vizituar atdheun. “Jam duke pritur që tre orë ta kaloj kufirin Hungari – Sërbi, Allahu e di edhe sa do zgjasë” i shkruan një mërgimtar portalit Tetova1.

“Shumë gjatë pritjr, por do e harrojmë kur do mbrimë në shtëpi” – shprehet një tjetër.

Evropa për fundvit do të hyjë në izolim total shkaku i pandemisë. Ndërkohë Zvicra ku janë të koncetruar më shumë gurbetçarët ka hequr Maqedoninë nga zona e kuqe. /tetova1

Advertisement

Read Previous

Mjekja shqiptare që mori vaksinën anti-Covid, tregon eksperiencën e saj

Read Next

Zaev: Maqedonia e Veriut është e gatshme që ta zgjidh problemin me Bullgarinë