Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Varianti Omicron Po Bën Kërdi Në Gjermani, Ja Sa Raste Të Reja Janë Regjistruar

Advertisement

Në 24 orët e fundit në Gjermani janë regjistruar 10,100 raste të reja me koronavirus, sipas të dhënave nga instituti Robert Koch. Kurse, sipas raportimeve, numri i vik*timave brenda një dite ishte 88.

Ndërkohë, incidenca shtatëditore vazhdon të ulet. RKI dha vlerën e infektimeve të reja për 100,000 banorë si 220.7 që nga mëngjesi i së dielës.

Një ditë më parë ishte 242.9, ndërsa një javë më parë incidenca në shkallë vendi ishte 315.4. Që nga fillimi i pandemisë, numri i rasteve fatale në vend janë 110,364. /abcnews.al/

Advertisement

Read Previous

Përgj*aken krishtlindjet, humb jetën 24 vjeçari dhe kunata e tij

Read Next

Serbia ndalon transitin e mallrave, Kosova ende pa asnjë veprim