Breaking News :

nothing found
28-09-2023

Varianti i ri po trondit botën, Ja çfarë paralajmëron Fauci

Advertisement

Epidemiologu amerikan Anthony Fauci e vendos theksin te vlera e vaksinimit, duke thënë se në të kaluarën sëmundjet janë zhdukur për shkak të administrimit intensiv të preparateve injektuese.

“Ndoshta nuk do të zhduket kurrë” tha epidemiologu amerikan, këshilltar i Shtëpinë e Bardhë, Anthony Faoutsi, në një intervistë për “CBS”.

Ai këmbënguli, në të njëjtën kohë, që njerëzimi duhet të jetojë me të.

“Ajo që ndodh me valën e pestë varet nga ajo që ne bëjmë në javët dhe muajt e ardhshëm” tha ai, duke vënë në dukje se 80,000 raste në ditë në Shtetet e Bashkuara është një numër i papranueshëm dhe ky numër duhet të bjerë në 10,000.

Anthony Fauci vlerësoi se është e mundur që pandemia të bëhet aq e menaxhueshme sa të mos ndikojë në funksionimin e shoqërisë sonë, por varianti i ri “Omicron” po trondit botën./ Abcnews.al

Advertisement

Read Previous

VIDEO / Tifozi thÿen TV-në, kur kupton se Benzema s’ka fituar asnjë çmim

Read Next

Sot do të publikohet rezultati nga ekspertiza e aksi*dentit tr*agjik në Bullgari