Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Vaksinohen mjekët Pëllumb Pipero dhe Tritan Kalo

Advertisement

I treti që iu nënshtrua vaksinës Pfizer kundër COVID-19 është mjeku Pëllumb Pipero dhe u pasua nga mjeku tjetër i njohur, Tritan Kalo.

E para që mori vaksinën ishte shefja e Infektivit, Najada Çomo dhe më pas kryeministri Edi Rama.

Vaksinimi u krye në praninë e kryeministrit Edi Rama, ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastiruliu,  mjekëve dhe infermierëve të dy spitaleve COVID në kryeqytet.

Vendi ynë më në fund siguroi vaksinat anticovid nga një vend mik i BE-së për të luftuar  virusin e padukshëm që mori aq shumë jetë.

Sot do të vaksinohen 50 mjekë dhe infermierë, të cilët janë në radhë të parë në luftën kundër koronavirusit në Shqipëri.

Advertisement

Read Previous

Vaksina/ Rama: BE mendoi vetëm për veten e vet

Read Next

(FOTO LAJM) Ushtari i FSK-së bart dy fëmijë në krah, pas vërshimeve në Gjilan