Breaking News :

nothing found
21-09-2023

U lind me 664 gram, foshnja lirohet nga spitali pas më shumë se dy muaj me mbi 2kg

Advertisement

Pas 37 ditë të kaluara në Klinikën Universitare për gjinekologji dhe akusheri – Shkup, foshnja është larguar në shtëpi në gjendje të mirë shëndetësore dhe me funksione vitale të mira.

Fëmija ka lindur më 8 tetor, para kohe në javën e 29-të, me peshë ekstremisht të vogël prej 664 gram, me gjatësi prej 30 centimetra, kurse sot ekipi profesionist i Klinikën e lëshoi me peshë prej 2.190 gram, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut./21Media

Advertisement

Read Previous

Maqedoni: Qeveria ngrinë çmimet edhe për orizin, vezët dhe pastat

Read Next

EMV dorëzon ofertë te EVN Home – Çmimi për MW është 13,6 për qind më i lartë se i këtij viti