Breaking News :

nothing found
26-09-2023

U kap duke puthur asistenten, ish-ministri anglez: Mu shkatërrua jeta

Advertisement

Deputeti i West Suffolk dhe ish-sekretari i Shëndetësisë në Britani, Matt Hancock, në një intervistë për mediat është shprehur se zhgënjeu njerëzit pasi theu rregullat.

Hancock u përfshi në një skandal në qershor, të këtij viti pasi u kap nga kamerat e sigurisë duke u puthur me asistenten e tij, Gina Coladangelo.

43-vjeçari u largua nga posti i tij një ditë pas publikimit të fotove.

Ai tha se ai moment i ka shkatërruar jetën.

“Unë kërkoj sërish falje për dështimin tim. Kam zhgënjyer shumë njerëz dhe më vjen keq për njerëzit që kam lënduar“, tha ai.

Hancock një ditë pasi pamjet publikuan dha dorëheqjen ndërkohë që votuesit në zonën elektorale të Hancock besuan se vendimi i tij për t’u dorëhequr ishte i saktë.

Advertisement

Read Previous

Zgjedhje të parakohshme, në pranverë?

Read Next

Vendi i BE me nivelin më të ulët të papunësisë