Breaking News :

nothing found
09-06-2023

Trump shpallet i pafajshëm, ‘nuk ka nxitur trazira me 6 janar’

Advertisement

Senati amerikan nxori Trumpin të pafajshëm nën akuzat se kinse ish-presidenti nxiti trazirat më 6 janar në Kaptiol.
Senati votoi 55 me 45 në favor të ish-presidentit Trump.Shtatë republikanë u bashkuan me çdo demokrat në votimin për të dënuar Trump, por nuk ishte e mjaftueshme për ta shpallur atë fajtor.
Shtatë republikanët e Senatit që votuan për të dënuar Donald Trump ishin Richard Burr, Bill Cassidy, Susan Collins, Lisa Murkowski, Mitt Romney, Ben Sasse dhe Pat Toomey.
Dy nga ata shtatë republikanë – Burr dhe Toomey – po dalin në pension. Dy republikanë të tjerë në pension – Rob Portman dhe Richard Shelby – votuan për të liruar Trump./Nmk-post/

Burimi: https://frontonline.net/donald-trump-shpallet-i-pafajshem-nen-akuzat-se-nxiti-trazirat-me-6-janar-ne-kapitol/?fbclid=IwAR0Vw8n_2yS7WQFmhJVf0cqb3JP7PhrLZGI-3FPl9YFJ8I4hsC658W6HHpo

Advertisement

Read Previous

Nesër arrijnë dozat e para të vaksinës anti-covid në Maqedoni

Read Next

Ja në sa ora do të votojnë nesër Kurti, Hoti, Hoxhaj dhe Osmani