Breaking News :

nothing found
11-06-2023

Trump nuk do të merr pjesë në inaugurimin e Bidenit si President

Advertisement

Presidenti Donald Trump ka konfirmuar se ai nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të zgjedhur Joe Biden, në 20 Janar

Në një video të publikuar të enjten mbrëma, Presidenti Donald Trump tha se ai është i skandalizuar nga “dhuna, kaosi dhe anarkia” që u panë kur mbështetësit e tij sulmuan Kapitolin në Uashington të mërkurën. Zoti Trump po përballet me thirrje në rritje nga demokratë dhe republikanë të cilët thonë se ai duhet të hiqet nga detyra.

www.zeriamerikes.com

Advertisement

Read Previous

Trump dënon dhunën në Kapitol, pranon humbjen ndaj Biden

Read Next

551 të shëruar dhe ja sa të infektuar u regjistruan sot nga virusi korona në Maqedoni