• 28-11-2021

Tragje*di tjetër/ Nëntë minatorë humbin jetën

Të paktën nëntë minatorë kanë humbur jetën si pasojë e një zja*rri në një minierë në rajonin Kemerovo të Siberisë, derisa disa të tjerë kanë pës*uar lën*dime.
Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, të paktën 285 minatorë ishin brenda kur zja*rri shpërtheu në minierën e qymyrit Listvyazhnaya në Kemerovë – e njohur gjithashtu si Kuzbass – 3,600 kilometra në lindje të Moskës, shkroi guverantori Sergei Tsivilev.
Shërbimet e urgjencës thanë për Interfax se 237 minatorë u evakuuan, 43 prej të cilëve pësuan lën*dime të ndryshme.
Numri i vikt*imave mund të rritet derisa 49 minatorë kanë mbetur të bllokuar brenda, sipas Interfax. /Telegrafi/

Read Previous

Qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë mbajnë mbledhje të përbashkët në Elbasan

Read Next

A do të jetë Alternativa pjesë e pushtetit? Nesër vendosin organet partiake

%d bloggers like this: