Breaking News :

nothing found
23-09-2023

Trafikantët shqiptarë përdorin TIK-TOK-un për të promovuar aktivitetin e tyre

Advertisement

Kanë zgjedhur një mënyrë të veçantë për ta reklamuar aktivitetin e tyre ilegal. Mafia shqiptare i ka përdorur rrjetet sociale si : Instagram, TIK-TOK, Facebook, Twitter etj, shkruan Mirror. Në postimet e tyre bëhet e ditur se mund të kalojnë njerëz në Angli me një çmim prej 20 mijë paund (23 mijë e 622.55 euro).

“Udhëtimi i fundit këtë vit për të takuar Mbretëreshën në Angli. Udhëtim i sigurt brenda kokës së kamionit. 100% i sigurt. Për më shumë DM”, shkruan në një nga postimet. Pas publikimit të këtyre postimeve policia angleze kontaktoi TikTok, Facebook, Instagram, YouTube dhe Twitter për të rënë në gjurmët e këtyre grupeve kriminale. Në prag të Krishtlindjeve rreth 150 refugjatë, përfshirë fëmijë dhe një foshnjë, u kapën në Kanalin Anglez pak para mesnatës.

Advertisement

Read Previous

Pema që po i çmend të gjithë shqiptarët, askush nuk ja din emrin

Read Next

Shyhrete Behluli edhe renë e dytë e do si Learta