Tërmet në Kosovë

Advertisement

Një tërmet i lehtë është ndjerë në Kosovë rreth gjys ore para mesnatës të se enjtes. Sipas aplikacioni “Earthquake” tërmeti ka qenë me magnitudë 2.3 shkallë dhe ka goditur jugun e qytetit të Lipjanit, raporton Klan Kosova.

Tërmeti i lehtë nuk raportohet të jetë ndjerë në qytete të tjera, përveç në rrethinën e Lipjanit. N

Mediat kosovare nuk kanë raportuar për ndonjë dëm material apo të lënduar

Advertisement

Read Previous

Gjermani, numër rekord i të infektuarve me COVID-19

Read Next

FIFA shpalli 55 futbollistët më të mirë të sezonit

%d bloggers like this: