Breaking News :

nothing found
29-09-2022

Tërhiqet shorti, ja numrat e partive që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit (Foto)

Advertisement

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) sot ka bërë tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve të 14 shkurtit 2020.

Pas tërheqjes së shortit, Lëvizja Vetëvendosje (LVV) do ta ketë numrin 127 në fletëvotim.

Tërheqja e shortit nga LVV-ja/Foto: Ridvan Slivova

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do ta ketë numrin 132

Tërheqja e shortit nga LDK-ja/Foto: Ridvan Slivova

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) do ta ketë numrin 134.

Tërheqja e shortit nga PDK-ja/Foto: Ridvan Slivova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) do ta mbajë numrin 135,

 

Tërheqja e shortit nga AAK-ja/Foto: Ridvan Slivova

Nisma Socialdemokrate do ta ketë numrin 121,

Tërheqja e shortit nga NISMA/Foto: Ridvan Slivova

Lista Serbe do ta ketë numrin 119.

Advertisement

Read Previous

Falsifikuan testet e Covid, arre*stohen 6 persona

Read Next

Zaev: Vaksinat e para në vend nga ‘Pfizer’ dhe ‘Sinofarm’