Breaking News :

nothing found
09-06-2023

Televizioni bullgar do të transmetohet në Maqedoninë Veriore

Advertisement

Në një takim të mbajtur nga Vllado Buçkovski së bashku me Ambasadorin e Bullgarisë në Maqedoni, drejtorët e AVMS dhe Telekom ranë dakord të fillojnë transmetimin në 1 Mars të televizionit kombëtar bullgar në Maqedoni në operatorin Telekom, njoftoi TV 21, përcjell FLAKA.
Takimi u zhvillua sot, dhe kjo u njoftua nga Kostadin Filipov në rrjetin social Facebook. Më parë, disa nga operatorët tashmë kishin ritransmetuar programin BNT në territorin e RMV.
“Përshëndetje, ju premtova lajm për mesin e kësaj jave. Këtu është, e ka dërguar Prof. Dr. Vlado Buckovski: Urime, patëm një takim të suksesshëm pune me ambasadorin tuaj, drejtorin e AVMU Trajçevskit dhe drejtorin e Telekomit Gushev. Nga 1 Mars, BNT do të shkojë në platformën MaxTV të Telekomit Maqedonas.”Është arritur një marrëveshje sot në Shkup midis Ambasadorit Bullgar në RS Maqedoni Angel Angelov, Drejtorit të Agjencisë së Komunikimit Audiovizual Zoran Traichevski, Drejtorit të Telekomit Lushev dhe Prof. Dr. Vlado Buckovski, përfaqësuesit të Qeverisë së R. Maqedonisë Veriore për marrëdhëniet me Bullgarinë. Nga 1 mars, programi i BNT do të transmetohet në platformën Max TV të Telekomit Maqedonas. Faleminderit të katërve. Ne bëmë atë që mundëm, siç tha Radichkov”, ka shkruar gazetari Filipov.

Advertisement

Read Previous

Prizreni që dy vite pa ndriçim publik, dyshime për manipulim me tenderët

Read Next

Kryetari i Plisave, Rinor Grajqevci plagoset në Prishtinë