Breaking News :

nothing found
28-09-2023

Stuhia në Stamboll po bën namin, tre 3 persona humbin jetën (Video)

Advertisement

Një stûhi e fortë ka përfshirë Stambollin mëngjesin e sotëm duke shkàtërruar gjithccka që i del para. Era, e cila arriti një shpejtësi prej 130 kilometrash në Esenyurt dhe Beylikdüzü,ka rrèzuar dhe kullën e sahatit në Çatalca.

Tabelat e çatisë dhe dyqaneve janë hedhur në rrugë. Gjithashtu autoritetet turke tregojnë se 3 persona kanë humbur jetën./Nmk-post/

Ndërkohë që stûhia ishte më e foörtë në orët e pasdites, qytetarët e kanë pasur të vèshtirë lëvizjen.

Këto momente pàniku janë regjistruara në kamera dhe po bëjnë xhiro në rrjete sociale.

Video Player

Advertisement

Read Previous

Njoftim me rëndësi nga Ambasada Gjermane rreth terminit për viza

Read Next

Taravari: Qeveria me Alternativën nuk do të jetë e qëndrueshme