Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Spasovski për protestën e rastit ‘Monstra’: Do të ketë dënime

Advertisement

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski tha se nuk ka asnjë ngjarje në të cilën policia nuk ka vepruar dhe nuk shqiptuar masa për çdo grupim.

Ai tha se të premten, në protestën e organizuar për rastin “Monstra, protestuesit nuk kanë respektuar masat për grupim dhe mosmbajtje të maskës.

“Me detaje do t’ju njoftojmë nesër ose pasnesër në bazë të asaj që kemi punuar me Repartin për krim të dhunshëm dhe Prokurorinë Publike”, tha Spasovski.

Ai tha se askund dhe në asnjë moment nuk ka gjendje në të cilën nuk po ndërmerren masa dhe aktivitete të caktuara./GazetaMK

Advertisement

Read Previous

Nga 678 testime të bëra, ja sa persona rezultuan pozitiv me Covid në Maqedoni

Read Next

Macron ia hap dyert Serbisë për dialog me Kosovën, Vuçiç: T’i afrohemi një marrëveshjeje