Breaking News :

nothing found
23-09-2023

Sot arrijnë ku*fomat e ak*sidentit t*ragjik në Bullgari

Advertisement

Me dy aeroplanë ushtarakë – transportues sot në orën 9 nga Bullgaria pritet që në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit të mbërrijnë eshtrat e 45 qytetarëve të cilët humbën jetën në aks*identin e komunikacionit të autobusit “Besa Trans” – Shkup, që ndodhi më 23 nëntor në autostradën “Struma” në afërsi të qytetit Pernik.

Mbrëmë vonë Ministria e Punëve të Jashtme në profilin e saj zyrtar në Fesjbuk njoftoi se eshtrat e qytetarëve që humbën jetën në aks*identin e autobusit në Bullgari pas transportit të tyre në aeroportin e Shkupit, do të dërgohen menjëherë në shtëpitë e tyre dhe në va*rreza.“Ju njoftojmë se eshtrat e qytetarëve që humbën jetën në aksidentin e autobusit në Bullgari pas transportit të tyre në aeroportin e Shkupit, do të dërgohen menjëherë në shtëpitë e tyre dhe në va*rreza. Ky ndryshim vjen në përputhje me kërkesat e disa familjeve të vi*ktimave, në mënyrë që trupat të dorëzohen para namazit të Xhumasë.Për qytetarët që duan të bëjnë nderime, mbetet mundësia që këtë ta bëjnë në sheshin “Skënderbej” nga ora 10 deri në 13:00″, bëhet e ditur në shkrimin e MPJ-së në Fesjbuk./Mia

Advertisement

Read Previous

“Kam vendosur tri stenda në zemër”, Labi tregon për herë të parë publikisht problemet shëndetësore të tij

Read Next

Adriana Matoshi del nga kujdesi intensiv pas operacionit në tru