Breaking News :

nothing found
26-09-2023

Sillet Vendimi/ Tre ditë zie në vend, flamurat ulen në gjysëm shtizë

Advertisement

Me një minutë heshtje në shenjë solidarizimi ndaj vikt*imave të aksid*entit tra*gjik në Bullgari dhe në shenjë ngushëllimi me familjet e tyre, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e rregullt të 120-të, solli vendim të shpall tre ditë zie në gjithë territorin shtetit, transmeton Portalb.mk..

“Për ditë zie janë shpallur dita e sotme, e nesërme dhe e pasnesërme, gjegjësisht prej 23 deri me 25 nëntor ( e martë, e mërkurë, e enjte) ndërsa gjatë ditëve të zisë flamuri i Republikës së Maqedonisë së Veriut si dhe të përfaqësive diplomatike në vend dhe jashtë vendit, do të ulen në gjysmë shtizë. Anulohen të gjitha ngjarjet publike ndërsa mediat duhet ti përshtatin përmbajtjet e tyre me zinë e shpallur treditore”, thuhet në njoftimin e Qeverisë./Portalb

Advertisement

Read Previous

Gazmendi me të fejuarën Albinën festuan ditëlindjen në Stamboll por nuk u kthyen të gjallë

Read Next

T r a gj e d i a në “STRUMA” më e madhja në Evropë në 10 vjeçarin e fundit